Sportowcy z gminy Wolbórz odebrali Stypendia Sportowe Burmistrza [Foto]

img1375-170655669_20240131-125824_1
UG Wolbórz

Młodzi, utalentowani i utytułowani sportowcy z terenu gminy Wolbórz odebrali Stypendia Sportowe Burmistrza Wolborza. Zawodnicy ubiegający się o stypendium sportowe muszą osiągać wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym i krajowym.

Laureaci stypendiów sportowych przez najbliższe 12 miesięcy będą otrzymywali co miesiąc 1000 zł. Dotychczas, od 2018 r. Burmistrz Wolborza przyznał 36 stypendiów sportowych, pomagając zawodniczkom i zawodnikom realizować sportową pasję.

W miniony poniedziałek, 29 stycznia, Andrzej Jaros Burmistrz Wolborza w towarzystwie Elżbiety Bijoch, Sekretarza Gminy wręczył przyznane stypendia następującym sportowcom:

  • Szymon Barański z Wolborza, zawodnik „Academii Gorilla" w Tomaszowie Mazowieckim zdobywca I miejsca w XIX Mistrzostwach Polski ADCC w kategorii Master 1 men, średnio – zaawansowany, 65,9 kg
  • Adrian Dziubałtowski ze Świątnik, zawodnik Piotrkowskiej Szkoły Sztuk Walki TOM CENTER, zdobywca III miejsce w Mistrzostwach Polski Kick Boxingu w formule Low Kick w kategorii wagowej 63,5 kg.
  • Kacper Chodakowski z Golesz Małych, zawodnik AKS w Piotrkowie Trybunalskim, zdobywca II miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów w zapasach w stylu klasycznym w kategorii wagowej 67 kg.
  • Maja Głoskowska z Golesz Dużych, powołana do Kadry Województwa Łódzkiego na 2023 r. w konkurencji konnej ujeżdżanie i skoki przez przeszkody, zdobywczyni II miejsca w Mistrzostwach Polski Kuców w ujeżdżeniu.
  • Norbert Chodakowski z Golesz Małych, zawodnik AKS w Piotrkowie Trybunalskim, zdobywca III miejsca w Mistrzostwach Polski LZS w zapasach w stylu klasycznym w kategorii wagowej 60 kg.
  • Igor Dziubałtowski z Wolborza, zawodnik „Academii Gorilla" w Tomaszowie Mazowieckim, zdobywca III miejsce w XIII Mistrzostwach Polski NO JIU JITSU w kategorii wagowej 67,5 kg.


Wnioski o przyznanie stypendium sportowego składa się w terminie do 15 października roku poprzedzającego przyznanie stypendium na podstawie osiągnięć lub wyników sportowych uzyskanych od 1 października roku poprzedzającego złożenie wniosku do 30 września roku, w którym składa się wniosek.