Sprawdź bezpłatnie światła swojego samochodu! W Piotrkowie Trybunalskim będzie można to zrobić już jutro

240-182351
KMP Piotrków Trybunalski

18 października w ramach kampanii pn. „Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo" na wybranych stacjach kierowcy będą mieli możliwość bezpłatnego sprawdzenia oraz ustawienia oświetlenia w pojeździe. Kampania ma na celu uświadamianie kierowców jakie znaczenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym ma dobre ustawienie świateł.

W ramach kampanii jeszcze w dniach 18 listopada i 9 grudnia na wybranych stacjach kontroli pojazdów, kierowcy będą mieli okazję do bezpłatnej kontroli stanu i ustawienia świateł w swoich samochodach. Istotne jest aby pamiętać o regularnym sprawdzaniu wszystkich elementów oświetlenia: żarówek, lamp, oraz o odpowiednim ustawieniu świateł.

Mieszkańcy Piotrkowa oraz powiatu swoje światła już dziś będą mogli sprawdzić na Stacji Kontroli Pojazdów Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Odział Terenowy w Piotrkowie Trybunalskim przy ulicy Glinianej 17, w godzinach od 8:00 do 15:00. Pamiętajmy, że takie sprawdzenie możemy wykonać całkowicie bezpłatnie.

- Jeśli oświetlenie pojazdu jest wadliwe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego. Sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pozwalają kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Ma to szczególne znaczenie w warunkach jesienno-zimowych - mówi asp. sztab. Izabela Gajewska z KMP Piotrków Trybunalski.