wersja testowa serwisu

Starsze, samotne małżeństwo straciło dach nad głową! Ruszyła zbiórka po pożarze w Babicach

babice5
OSP Lutomiersk/ Facebook

W kilka godzin stracili dach nad głową i cały dobytek życia, a ich dotychczasowy dom przypomina pobojowisko i nie nadaje się do zamieszkania. Pogorzelcy z Babic potrzebują wsparcia w odbudowie swojego lokum. Sąsiedzi poszkodowanych uruchomili właśnie zbiórkę, w której można wesprzeć ten szczytny cel. 

Doogromnego pożaru, który strawił znaczną część domu z całym dobytkiem doszło w miniony wtorek, 12 października. Przez 8 godzin strażacy z Lutomierska, Kazimierza, Konstantynowa Łódzkiego, Bechcic i Pabianic walczyli z płomieniami w budynku mieszkalno - gospodarczym. O zdarzeniu informowaliśmy w tym artykule >>> Osiem godzin akcji gaśniczej i kilkanaście zastępów strażaków walczyło z pożarem domu w gminie Lutomiersk.

Kiedy strażacy opuścili miejsce pożaru oczom pogorzelców ukazał się dramatyczny obraz - ich dom, wraz z całym dobytkiem spłonął, to czego nie strawiły płomienie zostało zalane w trakcie gaszenia. Dom trzeba odbudować, sąsiedzi pogorzelców ruszyli z akcją zbiórki pieniędzy na ten cel. Zbiórkę uruchomiła Małgorzata Chępińska - Jasik, która zwraca się do ludzi dobrej woli o datki, jak dodaje: liczy się każda wpłacona złotówka. 

- Kochani zwracamy się do Was z ogromną prośba. Samotne, starsze małżeństwo potrzebuję nowego DOMU!Moi sąsiedzi, stracili dom z całym dobytkiem. Ci życzliwi ludzie zostali z problemem sami, ale wierzę, że znajdą się serca chętne, by im pomóc. Straty jakie wyrządził pożar są ogromne! Potrzebują Waszej pomocy, aby odzyskać dach nad głową - pisze na stronie zrzutka.pl Małgorzata Chępińska - Jasik i dodaje: - Dach i poddasze domu uległy spaleniu, reszta domu częściowo również została spalona oraz zalana w trakcie gaszenia pożaru. Dom nie nadaje się do zamieszkania. Będziemy wdzięczni za wszelką okazaną pomoc.

Pogorzelców można wesprzeć na ogólnodostępnej zbiórce dostępnej >>> TUTAJ. Cel zbiórki, która potrwa jeszcze przez 74 dni to zebranie 50 tysięcy złotych.