Strażacy na Górze Kamieńsk w akcji ewakuacji kolejki linowej! Mundurowi ćwiczyli przed zimowym sezonem [Foto]

Strażacy na Górze Kamieńsk w akcji ewakuacji kolejki linowej! Mundurowi ćwiczyli przed zimowym sezonem [Foto]

To jedyny taki obiekt w naszym województwie, nic więc dziwnego, że strażacy właśnie tutaj przyjeżdżają doskonalić swoje umiejętności z zakresu ratownictwa wysokościowego. W poniedziałkowe południe na Górze Kamieńsk pojawiły się grupy strażaków, które trenowały akcję ewakuacyjną.

Założeniem ćwiczeń jest doskonalenie technik ewakuacji osób, które w wyniku awarii utknęły na kolei linowej. 

- Będziemy ewakuować osoby z kolei linowej przy wykorzystaniu drabin przystawnych oraz technik alpinistycznych - Marcin Kapuściński, dowódca jednostki ratowniczo - gaśniczej z KP PSP Radomsko. - Staramy się być cały czas przygotowani, na ewentualne scenariusze które mogą się wydarzyć. Takie ćwiczenia nie tylko doskonalą, ale przede wszystkim nie pozwalają zapomnieć nawyków, które już kiedyś szkliliśmy. W akcji nie ma czasu na zastanawianie sie, trzeba działać sprawnie, ale przede wszystkim z troską o bezpieczeństwo.

Dziś na najwyższej górze w centralnej Polsce swoje umiejętności szkolili strażacy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego Łódź oraz strażacy z Państwowej Straży Pożarnej  Radomsko. W szkolenie zostaną również włączeni druhowie z najbliższych jednostek OSP z: Kamieńska, Gorzędowa, Gomunic oraz Chrzanowic. 

CZYTAJ >>> Dziesiątki wozów i setka strażaków z czterech powiatów w akcji pod Bełchatowem. Co się działo w lasach w Słoku? [Galeria foto]