Strażacy na szczycie Śnieżki! Na górę weszli w pełnym bojowym umundurowaniu! Kolejny cel w ramach akcji "Strażak na szlaku" zdobyty [Foto]

Strażacy na szczycie Śnieżki! Na górę weszli w pełnym bojowym umundurowaniu! Kolejny cel w ramach akcji "Strażak na szlaku" zdobyty [Foto]
OSP KSRG Parzniewice

Niecodzienna akcja strażaków w roli głównej ze szczytnym celem idei dawstwa szpiku. W miniony weekend 1000 strażaków z 260 jednostek z całej Polski w pełnym umundurowaniu bojowym dotarło na szczyt Śnieżki mierzącej 1603 m.n.p.m. Podczas wspólnego wyjścia strażacy pokazali tym samym, że razem można zrobić wszystko i, że całym sercem wspierają Dawców komórek macierzystych oraz chorych walczących z nowotworami krwi. Wśród wspinających się pożarników było także trzech z regionu Piotrkowa Trybunalskiego, jednostkę OSP Parzniewice i  OSP Rozprza godnie reprezentowali druhowieTomasz Dzitkowski, Piotr Dzitkowski oraz Tomasz Witkowski.

Taki widok na karkonoskim szczycie to rzadkość - na Śnieżce w minioną sobotę, 6 lipca odliczyły się setki strażaków z jednostek OSP i PSP z całej Polski! Tym samym, idea dawstwa szpiku dotarła na najwyższe szczyt Karkonoszy ! Co warte podkreślenia i szczególnego uznania wszyscy, jak jeden mąż pokonali bardzo wymagającą trasę na szczyt w pełnym, bojowym umundurowaniu ważącym od 15 do 20 kg!

To już czwarta edycja akcji „Strażak na Szlaku" i kolejny raz, gdy mundurowi okażą solidarność z pacjentami hematoonkologicznymi. Od samego początku - choć zmieniają się górskie wyzwania - niezmienne jest motto tego niecodziennego przedsięwzięcia. Chodzi o propagowanie i zachęcanie do zapisywania się jako potencjalni dawcy szpiku w ramach Fundacja DKMS. W zeszłym roku ponad 200 osób próbowało zdobyć Giewont, 2 lata temu weszli na Świnicę, a 3 lata temu na Rysy.

Tym razem druhowie dokładnie o godzinie 5 wyruszyli wraz z innymi jednostkami na szlak aby po ciężkiej wędrówce w pełnym umundurowaniu bojowym o godzinie 9 zdobyć szczyt Królowej Karkonoszy. 

- Wspólnie z naszą jednostką szczyt zdobyli m.in. nasi przyjaciele z OSP KSRG Rozprza. Pragniemy zachęcić wszystkich do rejestracji na stronie DKMS, nas nic to nie kosztuje a możemy uratować ludzkie życie. My już zarejestrowaliśmy się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego, a Ty? Pomaganie mamy w genach- przekazali nie ukrywając dumy druhowie z OSP KSRG Parzeniwice. 

I udowadniają to niezmiennie, dotychczas bowiem w całej Polsce strażacy zorganizowali 147 akcji rejestracji, podczas których do bazy Fundacji DKMS dołączyło 5 808 osób gotowych pomóc chorym na nowotwory krwi. Rejestracja odbyła się również i tym razem, przy okazji wejścia strażaków na Śnieżkę. 

ie trzeba być w Karpaczu, aby zostać potencjalnym dawcą szpiku, można to zrobić z dowolnego zakątka Polski i w każdym dowolnym czasie rejestrując się wirtualnie na stronie: www.dkms.pl.

Fot.: OSP KSRG Parzniewice