wersja testowa serwisu

Sulejowska już po odbiorze technicznym, a kierowcy mogą się cieszyć z komfortowej jazdy!

sulejowska
UM Piotrków Trybunalski

Jak informuje piotrkowski magistrat zakończyła się przebudowa ulicy Sulejowskiej, na odcinku od ronda Bugaj do granic miasta. Remontowany fragment drogi już jest po odbiorze technicznym, a kierowcy mogą się cieszyć z doskonałej. nawierzchni i  komfortowej jazdy.

- Ta inwestycja ma duże znaczenie dla mieszkańców osiedla Wierzeje. Ulica Sulejowska to jeden z najważniejszych szlaków dojazdowych do tej części miasta. Nowy stan drogi będzie nie tylko wygodniejszy, ale przede wszystkim dużo bezpieczniejszy dla kierowców – tak o zaletach zakończonej przebudowy opowiada wiceprezydent Adam Karzewnik. 

Zakres prac obejmował zerwanie starej nawierzchni, zatopienie siatki wzmacniającej w warstwie wzmacniająco-wyrównawczej asfaltu oraz ułożenie warstwy ścieralnej. Całość zakończyło utwardzenie poboczy, modernizacja zatoki autobusowej oraz rozmalowanie oznakowania poziomego wymieniają pracownicy Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta. 

Przypomnijmy, wybór ulicy Sulejowskiej ściśle wiąże się z modernizacją ulicy Rakowskiej. Zeszłoroczna przebudowa tej drogi wykonana była przy udziale pozyskanego dofinansowania z Rezerwy Subwencji Ogólnej Ministerstwa Infrastruktury. Przetarg przyniósł oszczędności. Inwestycja kosztowała dużo mniej niż pierwotnie zakładano. Zgodnie z wytycznymi niewykorzystane dofinansowanie oraz pozostała część wkładu własnego muszą być przeznaczone na wymianę nawierzchni ulic biegnących w śladzie dróg krajowych i wydane w 2021 roku. Dlatego do remontu wytypowaliśmy - będące częściami dróg krajowych Krakowskie Przedmieście oraz ulicę Sulejowską (od ronda Bugaj do ul. Dalekiej).