wersja testowa serwisu

Szaleniec za kierownicą volvo, pędził ponad 200 km/h! Policyjny pościg zakończył się w Moszczenicy

volvo
KMP Piotrków Trybunalski

Niezatrzymanie do kontroli, kierowanie pojazdem pomimo sądowego zakazu, prowadzenie pojazdu bez uprawnień oraz szereg wykroczeń to finał jednej interwencji. Policjanci zatrzymali 37-latka, który wkrótce odpowie za popełnione przestępstwa i wykroczenia.

Do interwencji doszło w miniony wtorek, 11 grudnia. Przed godziną 20:00 funkcjonariusze piotrkowskiej drogówki dokonywali pomiaru prędkości w Rakowie (gmina Moszczenica). Podczas pomiaru okazało się, że kierowca volvo, dozwoloną prędkość przekroczył w obszarze zabudowanym o 30 km/h. W związku z popełnionym wykroczeniem policjant używając latarki z czerwonym światłem wydał polecenie do zatrzymania się. 

- Kierowca volvo, nie zastosował się do sygnału i jechał wprost na policjanta, który odskoczył w ostatnim momencie. Funkcjonariusze używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych od razu ruszyli w pościg za pojazdem, który uciekał w kierunku Moszczenicy. Kierujący w trakcie ucieczki poruszał się w obszarze zabudowanym z prędkością ponad 200 km/h, jednocześnie popełniając szereg innych wykroczeń, m.in. wyprzedzał na podwójnej ciągłej linii, czy na przejściu dla pieszych, tym samym stwarzając ogromne zagrożenie w ruchu drogowym. W Moszczenicy na ulicy Wschodniej mundurowi zajechali drogę nieodpowiedzialnemu kierowcy, udaremniając mu dalszą jazdę - informuje Izabela Gajewska z KMP Piotrków Trybunalski.

Okazało się, ze kierownicą volvo siedział 37-letni mieszkaniec powiatu. Mężczyzna był trzeźwy, natomiast posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Wobec niego została również wydana decyzja o zatrzymaniu uprawnień do kierowania pojazdami. 

- Volvo, którym poruszał się mężczyzna nie posiadało obowiązkowego ubezpieczenia, aktualnego badania technicznego, a także nie został dopuszczony do ruchu. Mężczyzna został zatrzymany. Wkrótce usłyszy zarzuty kierowania pojazdem pomimo sądowego zakazu, nie zatrzymania się do kontroli drogowej oraz prowadzenia pojazdu bez uprawnień - dodaje Gajewska. 

Przestępstwa te zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności. Wobec 37-latka zostanie też skierowany wniosek do sądu, za wykroczenia jakie popełnił podczas ucieczki.