wersja testowa serwisu

Tadeusz Kujawski Honorowym Obywatelem Miasta Piotrkowa Trybunalskiego

kujawnis8
UM Piotrków Trybunalski

Rada Miasta uhonorowała Tadeusza Kujawskiego, kierownika Kolejowej Orkiestry Dętej PKP w Piotrkowie Trybunalskim, Brązowym Medalem Honorowym Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Uroczystość odbyła się w Sanktuarium Matki Bożej Piotrkowskiej. Kościół katolicki 22 listopada obchodzi wspomnienie św. Cecylii, jednej z najsłynniejszych męczennic Kościoła rzymskiego, patronki śpiewu, chórzystów i organistów, lutników, muzyki kościelnej, zespołów wokalno-muzycznych.

Uroczystość św. Cecylii była okazją do uhonorowania Tadeusza Kujawskiego, kierownika Kolejowej Orkiestry Dętej PKP w Piotrkowie Trybunalskim. W uznaniu wszelkich zasług na polu popularyzacji ruchu orkiestrowego, mobilizacji dzieci, młodzieży i dorosłych do grania na instrumentach dętych oraz aktywnego działania na rzecz reaktywacji orkiestry kolejowej Rada Miasta przyznała panu Tadeuszowi Brązowy Medal Honorowy Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Odznaczenie wręczyli wiceprezydent Andrzej Kacperek i wiceprzewodniczący Rady Miasta Ludomir Pencina po uroczystej eucharystii odprawionej w minioną niedzielę (21.11) w kościele oo. Bernardynów.

- W 2003 r. ówczesny gwardian klasztoru Gracjan Kubica zwrócił się do mnie z pytaniem, czy nie podjąłbym się reaktywacji orkiestry. Postanowiłem to zrobić i jak widać, udało się - wspominał po odebraniu medalu Tadeusz Kujawski. - Przez ten okres bywało różnie, ale orkiestra ciągle się rozwija. Mamy praktycznie całą obsadę. Na przestrzeni lat bywały różne perypetie, ale najważniejsze, że udało mi się zorganizować nowe umundurowanie oraz instrumenty. Dobrze, że zajmuję się naprawą instrumentów to czasem z trzech zrobiłem jeden - opowiadał kierownik orkiestry, który został uhonorowany w przeddzień jubileuszu swoich 70. urodzin.

Pełną fotogalerię z wydarzenia można obejrzeć na oficjalniej stronie UM Piotrków Trybunalski >>> KLIKNIJ