wersja testowa serwisu

Tiry rozjeżdżają drogi w gminie Wolbórz. Burmistrz Andrzej Jaros zabrał głos

dsc02322-1614336390

Tiry z północnej części powiatu tomaszowskiego rozjeżdżają drogi w gm. Wolbórz. Władze powiatu tomaszowskiego bez wiedzy Burmistrza Wolborza zorganizowały sobie objazd. 

Władze Powiatu Tomaszowskiego, nie informując Burmistrza Wolborza, skierowały z północnej części powiatu tomaszowskiego, na drogi gminy Wolbórz, wszystkie ciężarówki o masie powyżej 3 ton, m.in. te dostarczające piasek z kopalni Biała Góra do Huty Szkła w Niewiadowie. Dziesiątki ciężarówek w kilka tygodni zniszczyły nową nawierzchnię drogi w Młoszowie, która nie jest przystosowana do ruch ciężkiego i na której stoją znaki zakazujące ruchu ciężarówek.

- Jesteśmy zbulwersowani tą sytuacją i decyzjami powiatu tomaszowskiego. Mamy dokumentację filmową i zdjęciową pokazująca sznur ciężarówek jadących po naszych drogach. Nie można w ten sposób rozwiązywać problemu z wyznaczeniem objazdu, niszcząc drogi u sąsiada, którym jest Gmina Wolbórz. - powiedział Andrzej Jaros Burmistrza Wolborza.

Problem z transportem ciężkim, m.in. piasku z kopani Biała Góra do Huty Szkła w Niewiadowie w powiecie tomaszowskim pojawił się kilka miesięcy temu, kiedy zamknięty został dla ciężarówek most na Pilicy w Tomaszowie Mazowieckim, most grozi zawaleniem. Zarząd Powiatu Tomaszowskiego szukając rozwiązania drogowego problemu skierował ciężki ruch samochodów przez drogę w Młoszowie, nie informując o tym władz gminy Wolbórz. Teraz po tych decyzjach powiat tomaszowski przygotowuje projekt czasowej organizacji ruchu dla ciężarówek. Ta czasowa organizacja ma trwać ok. 3 lat.

26 lutego 2021 Burmistrz Wolborza, interweniując w sprawie niszczonej drogi w Młoszowie, spotkał się z Wójtem Gminy Tomaszów oraz przedstawicielami zarządu dróg w Piotrkowie Trybunalskim i kopalni piasku Biała Góra.

- Problem jest bardzo poważny, zniszczono nam nową drogę w Młoszowie, co więcej dalej powiat tomaszowski planuje, na okres conajmniej 3 lat niszczyć nam tę drogę, bo nie mają jak poprowadzić objazdu z powodu zamkniętego mostu w Tomaszowie Mazowieckim. Będziemy domagali się od powiatu tomaszowskiego naprawy tej drogi. - podsumował Andrzej Jaros Burmistrz Wolborza.

Źródło: UM Wolbórz