Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego ma już 60 lat

dsc3125-171162235_20240328-131341_1
piotrkow.pl

Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego ma już 60 lat. Obchody jubileuszu rozpoczęły się w minoną środę, 27 marca wykładem Prezesa Waldemara Domarańczyka. Podczas uroczystości wręczono brązowe medale za zasługi dla Piotrkowa Trybunalskiego działaczkom Towarzystwa.

Towarzystwo powstało w 1964 roku jako grupa miłośników miasta skupiona przy Piotrowskim Oddziale Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego, z którym do dziś realizuje wiele projektów.

- 60 lat działalności to czas, w którym Towarzystwo na trwałe wpisało się w historię Piotrkowa Trybunalskiego podejmując i realizując szereg działań na rzecz i z pożytkiem dla jego mieszkańców. Skupia ludzi twórczych, doświadczonych, zaangażowanych w działania społeczne. Ludzi, którzy postrzegają swoje miasto jako organizm do ciągłego rozwoju, ale jednocześnie upamiętniania historii i osób dla niej zasłużonych - mówił podczas spotkania Prezes TPPT Waldemar Domarańczyk.

Na koniec wydarzenia w uznaniu szczególnych zasług Przewodniczący Rady Miasta Marian Błaszczyński oraz Prezydent Miasta Krzysztof Chojniak Honorowymi Medalami Piotrkowa Trybunalskiego wyróżnił: Annę Hartman, Elżbietę Rudnicką, Marzenę Rudkowską oraz Agnieszkę Drezler.