Tragedia nad Zalewem w Opocznie. Z wody wydobyto ciało mężczyzny

Tragedia nad Zalewem w Opocznie. Z wody wydobyto ciało mężczyzny

Do tragicznego zdarzenia doszło dzisiaj (7 czerwca) w Opocznie. W miejscowym Zalewie utonął mężczyzna.

Mrożące krew w żyłach sceny rozegrały się około godziny 12:30. Wtedy do stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Opocznie wpłynęło zgłoszenie o tym, że mężczyzna wszedł do zbiornika wodnego przy ul. Wałowej w Opocznie i nie wrócił. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej i jeden Ochotniczej Straży Pożarnej, a także Zespół Ratownictwa Medycznego.

Jak przekazał w pierwszym komunikacie bryg. Jędrzej Pawlak, rzecznik prasowy Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Łodzi, około 40-letni mężczyzna został wydobyty z wody przez strażaków. Następnie rozpoczęto resuscytację krążeniowo-oddechową, którą kontynuował przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego.

Niestety na pomoc było już za późno. Lekarz stwierdził zgon poszkodowanego.

- Policjanci ustalają wszystkie okoliczności tej tragedii. Został zabezpieczony miejski monitoring, policjanci docierają do świadków zdarzenia. Ustalamy także tożsamość zmarłego - czytamy w komunikacie policji. - Prosimy o rozsądek nad wodą. Sezon jeszcze nie rozpoczął się w pełni. Pamiętajmy o żelaznej zasadzie, aby nie wchodzić do wody po spożyciu alkoholu.