wersja testowa serwisu

Trwa budowa kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ul. Rzecznej

20200616181845-1592476244

Trwa budowa kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ul. Rzecznej. Dzięki inwestycji Piotrków wzbogaci się o kolejny obiekt do aktywnego spędzania wolnego czasu.

"Szczekanica Central - Park", bo o tym mowa, to inwestycja zgłoszona przez mieszkańców w budżecie obywatelskim. Modernizacja placu zabaw przy ul. Rzecznej zebrała najwięcej głosów w czwartym rejonie.

Prace realizowane są w formule „projektuj i buduj". Tuż po wyłonieniu wykonawcy odbyło się spotkanie z przedstawicielami Rady Osiedla, podczas którego szczegółowo omówiono rozkład poszczególnych elementów. Następnie opracowany został projekt, a kilka dni temu wystartowały prace przy obiekcie.
Obecnie trwa instalacja elementów siłowni plenerowej i placu zabaw. Rozpoczęła się już także budowa nowego boiska.

Na kompleks „Szczekanica Central Park" przy ul. Rzecznej złoży się pięć stref:
- plac zabaw dla najmłodszych,
- plac zabaw dla dzieci starszych,
- ścieżka zdrowia (siłownia plenerowa),
- boisko wielofunkcyjne do gry w piłkę nożną/ręczną i siatkówkę,
- boisko do gry w koszykówkę.


Na plac zabaw dla najmłodszych złożą się istniejące zabawki: piaskownica, huśtawki, karuzela i zjeżdżalnia, a dodatkowo zainstalowany zostanie zestaw zabawowy.

W skład placu zabaw dla starszych dzieci wejdzie istniejący 3-częściowy zestaw, a dodatkowo ustawione zostaną: urządzenie street workout oraz zestaw drabinek i kratownic ze ścianką wspinaczkową.

Na ścieżce zdrowia znajdą się urządzenia siłowni plenerowej: biegacz, orbitrek, twister, stepper, masażer oraz urządzenie dla osób niepełnosprawnych.

Obok placów zabaw powstanie strefa relaksu ze stolikami do gry w szachy i chińczyka oraz boisko pokryte bezpieczną gumową nawierzchnią (poliuretanem) do gry w siatkówkę, piłkę ręczną i piłkę nożną.

Źródło: UM Piotrków Trybunalski