Trwa modernizacja ul. Partyzantów na odcinku od Cmentarnej do Spacerowej

dsc0678-169573214_20230927-070820_1
UM Piotrków Trybunalski

Trwają prace związane z przebudową blisko 250-metrowego odcinka ulicy Partyzantów. W najbliższych dniach drogowcy przystąpią do prac związanych z wymianą nawierzchni jezdni.

W zeszłym tygodniu drogowcy rozpoczęli modernizację ulicy Partyzantów, na odcinku od ul. Cmentarnej do ul. Spacerowej. Pierwsze prace polegały na wymianie krawężników po obu stronach jezdni oraz zdarciu wysłużonego już chodnika po stronie północnej.

- Wzdłuż ogrodzenia cmentarza przygotowaliśmy już podbudowę pod nowy chodnik, który zostanie ułożony z kostki. Przygotujemy w tym miejscu również potrzebne miejsca do parkowania. W najbliższych dniach drogowcy sfrezują nawierzchnię jezdni i ułożą nowy asfalt – przybliżają najbliższy harmonogram prac, pracownicy ZDiUM.

Ponadto jak zaznaczają pracownicy Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta przebudowę jezdni i chodnika na ulicy Partyzantów przewidziano w taki sposób, aby poprawić bezpieczeństwo i komfort użytkowników ruchu drogowego, przede wszystkim pieszych. Podczas wymiany nawierzchni jezdni ruch na remontowanym fragmencie ulicy będzie odbywał się wahadłowo.

Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i zwracanie uwagi na tymczasowe oznakowanie, jak ustawiono w rejonie prowadzonych prac.

W okresie świąt Wszystkich Świętych (od 26.10 do 05.11) nastąpi wstrzymanie robót budowlanych. Koszt zadania to blisko 840 tys. zł. Prace wykonuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „PEUK".

Przypominamy, że w 2018 roku zmodernizowano ulicę Partyzantów na odcinku od ul. Lelewela do ul. Cmentarnej.

Źródło: UM Piotrków Trybunalski