wersja testowa serwisu

Trwa układanie sztucznej murawy na nowym boisku przy stadionie "Concordia"

dsc0652-1595314435

Rozpoczęło się układanie sztucznej murawy na nowym boisku piłkarskim powstającym na stadionie miejskim „Concordia".

Budowa nowych boisk na stadionie miejskim wkracza w decydującą fazę. Kilka dni temu rozpoczęło się układanie sztucznej trawy na boisku piłkarskim.

- Ta inwestycja jest bardzo potrzebna. Nowe boisko budujemy przede wszystkim z myślą o młodych adeptach piłki nożnej, którzy w bardzo dużej liczbie trenują na stadionie miejskim – podkreślał prezydent Krzysztof Chojniak, który przyglądał się przebiegowi prac.

Na nowy kompleks oprócz boiska piłkarskiego złoży się także wielofunkcyjny plac do gry m.in. w siatkówkę, koszykówkę, tenisa ziemnego oraz badmintona, który pokryty zostanie bezpieczną gumową nawierzchnią.


Przy placach do gier wybudowano duży zbiornik odparowujący, który jest elementem odwodnienia boisk, a całość oświetlona będzie energooszczędnymi lampami LED.

Prace przy układaniu murawy mają potrwać jeszcze kilka dni. Następnie gumowa nawierzchnia musi zostać jeszcze ułożona na drugim z boisk. Po zakończeniu tych prac na obiekcie zainstalowane zostaną jeszcze elementy wyposażenia, m.in. bramki oraz piłkochwyty.

Zgodnie z umową boiska maja być gotowe do końca sierpnia, ale zaawansowanie prac jest już duże, więc jest szansa, że na nowych boiskach będzie można zagrać jeszcze przed zakończeniem wakacji.

Źródło: UM Piotrków Trybunalski