wersja testowa serwisu

Trwają ostatnie przygotowania do otwarcia basenu w Sulejowie! Jutro dzień otwarty, kiedy inauguracja?

basen
UG Sulejów

Już w najbliższą sobotę, 16 października w Sulejowie odbędzie się dzień otwarty nowego basenu pasywnego. Po obiekcie mieszkańców będzie oprowadzać burmistrz Sulejowa – Wojciech Ostrowski, który o nim opowie. Mieszkańcy będą mogli zajrzeć na basen w godzinach od 9.00 do 13.00. Ważne jednak, by pamiętać o wcześniejszym zapisaniu się na wejście.

Na basen mieszkańcy będą wpuszczani co 30 minut, zwiedzanie będą wówczas rozpoczynały kolejne, 10-osobowe grupy. Aby zapisać się na konkretną godzinę (9.00, 9.30, 10.00, 10.30, 11.00, 11.30, 12.00, 12.30 lub 13.00) należy wysłać e-mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i wpisać imię, nazwisko oraz godzinę, o której będą chcielibyśmy odwiedzić basen. Pracownicy UG podkreślają, że ze względu na sytuację epidemiologiczną liczba miejsc jest ograniczona.

Urzędnicy zaznaczają dodatkowo, że będzie to jedyna okazja, żeby obejrzeć nie tylko nieckę basenową, ale również „serce" tego obiektu, czyli maszynownię.

- Część podziemna jest zdecydowanie najważniejsza, dzięki znajdującym się tam maszynom będziemy dbali o stan wody, jej parametry i temperaturę. Później maszynownia będzie zamknięta i dostęp do komputerów, pomp i filtrów będą mieli tylko uprawnieni pracownicy. Zapraszam wszystkich mieszkańców gminy Sulejów, z przyjemnością pokażę Państwu pierwszy w Polsce basen pasywny – zachęca burmistrz gminy Sulejów Wojciech Ostrowski.

W sobotę będzie można obejrzeć nową pływalnię, a dwa dni później się w niej wykąpać. We wtorek, 12 października 2021 r. burmistrz podpisał umowę z przedstawicielem firmy, który razem ze swoimi współpracownikami będzie dbał o bezpieczeństwo korzystających z basenu.

- Od poniedziałku do piątku między 8.00 a 16.00 dyżury będą pełnili dwaj ratownicy, w tym jeden z uprawnieniami instruktora, natomiast od godziny 16.00 do 20.00 bezpieczeństwa pływających będą pilnowali dwaj ratownicy. W soboty i niedziele będzie można się kąpać do 10.00 do 18.00 - powiedział Leszek Ciechanowski, odpowiedzialny za obsługę basenu w Sulejowie.

Od poniedziałku do piątku do godziny 16.00 z basenu będą korzystać uczniowie naszych szkół, a od 16.00 do 20.00 oraz w weekendy również starsi mieszkańcy naszej gminy.

- Najpierw będą mogły się kąpać dzieci z klas IV-VIII, a docelowo również maluchy z młodszych klas. Każdą z grup będą opiekowali się ratownik, instruktor pływania, który również ma uprawnienia ratownika oraz nauczyciel. Chcielibyśmy, aby w przypadku tych najmłodszych dzieci nad ich bezpieczeństwem czuwał jeszcze jeden nauczyciel, a więc w sumie dwóch nauczycieli i dwóch ratowników. Dzieci będą się uczyły nie tylko pływania, ale dowiedzą się także jak bezpiecznie spędzać czas w wodzie i w pobliżu zbiorników oraz rzek, m.in. Pilicy, Luciąży i Zalewu Sulejowskiego – nie tylko latem, ale i zimą - dodaje Ciechanowski. 

Instruktor zaproponował też, że może organizować lekcje nurkowania.