Ukradł koledze z pracy drogie słuchawki. 30-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności

240-163999
KMP Piotrków Trybunalski

Policjanci z Komisariatu Policji w Grabicy otrzymali zgłoszenie o kradzieży z szatni pracowniczej jednej z firm. Łupem amatora cudzego mienia były słuchawki bezprzewodowe. Zaangażowanie mundurowych pozwoliło na ustalenie i zatrzymanie sprawcy. 30-latek usłyszał już zarzut kradzieży.

17 stycznia policjanci przyjęli zawiadomienie o kradzieży słuchawek bezprzewodowych o wartości około 800 złotych. Według zgłoszenia do kradzieży doszło na początku roku, w szatni pracowniczej jednego z magazynów na terenie powiatu. Sprawą od razu zajęli się grabiccy policjanci. 

- Miejsce zdarzenia nie było objęte monitoringiem, jednak to nie zniechęciło mundurowych. Żmudna i wnikliwa praca stróżów prawa pozwoliła na dotarcie do sprawcy. 14 lutego 2023 roku policjanci dotarli do amatora cudzego mienia. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. 30-latek usłyszał już zarzut kradzieży. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci odzyskali też skradzione mienie, które już wkrótce trafi do właściciela - przekazuje Izabela Gajewskaz KMP Piotrków Trybunalski.