Uroczysta przysięga żołnierzy 7. Batalionu 25. Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim [Foto]

wolborz
wolborz.eu

​Na zaproszenie Andrzeja Jarosa Burmistrza w Wolborza w naszym mieście odbyła się uroczysta przysięga wojskowa żołnierzy 7. Batalionu 25. Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim.

Już od wczesnych godzin rannych w sobotę, 16 marca żołnierze przygotowywali na Orliku najważniejsze w swojej karierze wydarzenie - uroczystą przysięgę wojskową. Mundurowi złożyli ją na sztandar 7. Dywizjonu Ułanów Lubelskich im. gen. Sosnkowskiego, dywizjonu wchodzącego w skład 25. Brygady Kawalerii Powietrznej. 

Żołnierzom towarzyszyli mieszkańcy z całego powiatu, władze województwa łódzkiego, powiatu piotrkowskiego i Wolborza na czele z Burmistrzem Andrzejem Jarosem oraz rodziny żołnierzy, którzy tłumnie zgromadzili się na wolborskim Orliku. W uroczystości brał udział starosta piotrkowski Piotr Wojtysiak, członek Zespołu Społecznych Doradców Samorządowych Ministra Obrony Narodowej.

- Po złożeniu przysięgi żołnierze przemaszerowali w defiladzie pododdziałów. Dużym zainteresowaniem, szczególnie młodszej publiczności, cieszyła się prezentacja sprzętu i uzbrojenia Wojska Polskiego, w tym 25. Brygady Kawalerii Powietrznej i 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej. Punkt rekrutacyjny "Zostań Żołnierzem RP" Wojskowego Centrum Rekrutacji z Tomaszowa Mazowieckiego informował o możliwościach służby w Wojsku Polskim. Chętni mogli też spróbować tradycyjnego, wojskowego rarytasu, czyli grochówki - relacjonują wolborscy urzędnicy. 

Po oficjalnej uroczystości ppłk Grzegorz Plaskota Dowódca 7 batalionu kawalerii powietrznej podziękował Andrzejowi Jarosowi Burmistrzowi Wolborza za przyjęcie tej ważnej uroczystości w Wolborzu.

Źródło: wolborz.eu