Uroczyste ślubowanie klas policyjnych w Bujnach [Foto]

240-18196_20231114-083635_1
KMP Piotrków Trybunalski

W miniony piątek, 10 listopada uczniowie klasy pierwszej o profilu policyjnym Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego imienia Wincentego Witosa w Bujnach złożyli uroczyste ślubowanie. Stając się oficjalnie uczniami szkoły, będą mieć możliwość poznawania policyjnej służby w piotrkowskiej jednostce.

W uroczystości ślubowania uczniów pierwszej klasy policyjnej wziął udział Komendant Miejski Policji w Piotrkowie Trybunalskim, inspektor Krzysztof Dąbrowski. Uroczystość odbyła się na placu apelowym przed budynkiem szkoły. 

- Współpraca piotrkowskiej policji z wymienioną placówką oświatową polega na wspólnej realizacji zadań w zakresie edukacji i promocji bezpieczeństwa wewnętrznego. Wspieramy inicjatywy upowszechniające wśród młodzieży tradycje i policyjny ceremoniał. Zapoznajemy również z zadaniami i uprawnieniami Policji. Piotrkowscy funkcjonariusze pomagają młodzieży klas policyjnych z bieżącą ofertą szkolnictwa i służby w Policji. Mamy nadzieję, że wśród dzisiejszych ślubujących są przyszli kandydaci do wstąpienia w szeregi niebieskiej formacji - przekazuje asp. sztab. Izabela Gajewska z piotrkowskiej komendy.