wersja testowa serwisu

Truszczanek: VW uderzył w Porsche. Cztery osoby trafiły do szpitala

Truszczanek: VW uderzył w Porsche. Cztery osoby trafiły do szpitala
fot. poglądowe

Wypadek w Truszczanku na autostradzie A1. Wiemy nieco więcej o przebiegu zdarzenia do jakiego doszło w czwartek (7 października) w powiecie piotrkowskim, w gminie Rozprza. W miejscu zdarzenia cały czas są koszmarne utrudnienia, bo autostrada jest zablokowana w obu kierunkach. Policja zaleca objazdy DK 91.

Około godziny 13.30 na nitce autostrady w kierunku Łodzi doszło do zderzenia busa i samochodu osobowego. Tak, jak informowaliśmy wcześniej, do akcji ratunkowej na A1 zadysponowano dwa śmigłowce LPR i kilka jednostek straży pożarnej z powiatu piotrkowskiego. 

- Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że kierowca busa marki VW nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył poprzedzającego go Porsche. W wyniku zderzenia cztery osoby podróżujące busem zostały przetransportowane do szpitala. Kierowca Porsche był trzeźwy, ze względu na obrażenia drugiego kierowcy nie było możliwości sprawdzić stanu jego trzeźwości - informuje nas st. asp. Izabela Gajewska, oficer prasowy KMP Piotrków Trybunalski.

Jak dodaje policjantka, trasa cały czas jest nieprzejezdna w kierunku Gdańska, jak i Katowic. Policjanci zalecają, by omijać autostradę A1 w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego. Kierowcy, którzy chcą uniknąć korków, powinni kierować się na DK 91. Od strony Katowic policjanci już w Kamieńsku kierują właśnie na nią, analogicznie jest zalecana ta sama trasa dla jadących z kierunku Łodzi.