wersja testowa serwisu

W gminie Moszczenica ruszył Publiczny Internet dla Każdego. Jak skorzystać z połączenia z siecią?

internet_moszczenica
UG Moszczenica

Mieszkańcy, ale także wszyscy odwiedzający gminę Moszczenica mogą już korzystać z bezpłatnego dostępu do internetu. Samorząd właśnie uruchomił usługę Publiczny Internet dla Każdego. Jak skorzystać z połączenia z siecią?

To dziecinnie proste, a co najważniejsze niewymagające żadnych dodatkowych urządzeń czy aplikacji.

- Aby skorzystać z usługi wystarczy połączyć się z siecią o nazwie "Publiczny Internet dla Każdego" i kliknąć przycisk połącz. Nie trzeba podawać żadnych danych uwierzytelniających - informuje prof. Marcin Korytkowski odpowiedzialny za projekt.

Pierwszych testów bezpłatnego internetu o przepustowości 30Mb/s, dokonali starosta piotrkowski Piotr Wojtysiak i wójt gminy Moszczenica Marceli Piekarek.

Nadajniki, które "rozsiewają" internet znajdują się obecnie w zabytkowym parku oraz GZOZ, GOKiS, GOPS w Kosowie. Działanie infrastruktury technicznej sieci sprawdzili również zastępca wójta Krzysztof Jędrzejczyk oraz sekretarz gminy Agata Biesaga, którzy również współpracowali przy tym projekcie.

Uruchomienie projektu Publiczny Internet dla Każdego w gminie Moszczenica kosztował 64 368,00 zł. Środki na ten cel w całości pochodzą z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa-Powszechny dostęp do szybkiego internetu.