wersja testowa serwisu

W niedzielę kolejna muzyczna uczta w Parku Miejskim w Skierniewicach

199001231_976139096549399_3052912653619819260_nmFyZwmKjZlOE6tCTiHtf

Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach zaprasza na drugi koncert szóstej edycji cyklu „Muzyczne Śniadanie na Trawie". Tym razem przed skierniewicką publicznością wystąpi Główny Zawór Jazzu.

Przed nami kolejne muzyczne spotkanie tego lata. 25 lipca w samo południe, w klimatycznej altanie usłyszymy energiczny projekt, łączący pozornie niedostępne wariacje nurtów jazzowych z wszechobecną muzyką pop. Znane z rozgłośni radiowych polskie przeboje przedstawione zostaną w swingowych aranżacjach, zabierając słuchacza w podróż po zadymionych klubach lat 30 - tych, 40 - tych i 50 - tych. Dziewięcioosobowy skład z Poznania złamie bariery międzygatunkowe w utworach takich gwiazd jak: Monika Brodka, Lech Janerka, Krzysztof Zalewski, Perfect i wielu innych.

Dodajmy, że jest to ostatnie muzyczne spotkanie w lipcu. Kolejne będą organizowane jeszcze dwukrotnie: 8 sierpnia („Pieśni neapolitańskie" w wykonaniu Tadeusza Szlenkiera, tenor i Mariusza Rutkowskiego, piano) oraz 22 sierpnia (zespół Classic Brass Quintet).

Cykl „Muzyczne śniadanie na trawie" honorowym patronatem i opieką artystyczną objęła Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina. Patronem przedsięwzięcia jest również Prezydent Miasta Skierniewice Krzysztof Jażdżyk.

*** W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych koncerty zostaną przeniesione do sali Kinoteatru Polonez (CKiS w Skierniewicach), ul. Wita Stwosza 2/4. Prosimy o śledzenie kanałów internetowych organizatora: www.cekis.pl i www.facebook.com/ckisskierniewice. Koncert odbywały się będą zgodnie z aktualnie obowiązującymi wytycznymi dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce oraz [REGULAMINEM].

źródło: UM Skierniewice