W piotrkowskiej Mediatece ruszyła "Sala doświadczania świata"

W piotrkowskiej Mediatece ruszyła "Sala doświadczania świata"
UM Piotrków Trybunalski

W Mediatece 800-lecia w ramach projektu „Sala doświadczeń świata" uruchomiono trzy stanowiska „wirtualnej rzeczywistości". Z przygotowanych atrakcji można korzystać po założeniu specjalnych okularów VR.

- Od dziś uruchamiamy kolejną, ciekawą ofertę zarówno dla dzieci, młodzieży, dla osób dorosłych i całych rodzin – „Salę doświadczeń świata". W oparciu o okulary VR można przenieść się w wirtualną rzeczywistość, a dokładniej polecieć balonem nad miastem, zagrać w piłkę ręczną czy przenieść się w czasie i ubrać w stroje z dawnych epok – informował podczas otwarcia kolejnej atrakcji Mediateki 800-lecia prezydent Krzysztof Chojniak. – Miałem okazję sprawdzić możliwości sprzętu i zapewniam, że jest to dobra forma do zabawy i nauki – podsumował.

„Sala doświadczeń świata" poszerza dotychczasową ofertę Mediateki 800-lecia, na którą składają się już, oprócz biblioteki z wolnym dostępem do księgozbioru,

Zanim jednak odbyło się oficjalne otwarcie „Sali doświadczeń świata" uczniowie i opiekunowie z pięciu piotrkowskich szkół podstawowych (SP 2, SP10, SP11, SP12 i SP 13) więzili udział w grze miejskiej „Średniowieczny Piotrków". Do gry potrzebny jest smartfon / tablet z dostępem do internetu oraz włączoną funkcją GPS. Zadaniem każdej drużyny (w grze może wziąć max. 5 ekip po 5 osób w zespole) jest pokonanie całej trasy gry, wykonanie wszystkich zadań oraz zdobycie jak największej ilości punktów, w jak najkrótszym czasie. 

- Szczegóły zawodnicy poznają w trakcie gry - informują pracownicy mediateki.


ZASADY KORZYSTANIA Z SALI DOŚWIADCZANIA ŚWIATA (ŚDS)

  1. Dzieci poniżej 13. roku życia mogą korzystać z VR tylko w obecności opiekunów prawnych.
  2. Dzieci poniżej 16. roku życia mogą korzystać z VR wyłącznie za pisemną zgodą opiekuna prawnego.
  3. ŚDS to 3 stanowiska:
    - stanowisko, na którym można wznieść się nad Piotrków i odbyć wirtualną podróż balonem nad miastem;
    - stanowisko do gry w piłkę ręczną;
    - lustro (przebieralnia), w którym można obejrzeć się w wirtualnym w stroju króla, królowej czy rycerza.
  4. W czasie lotu balonem można przeczytać ciekawostki na temat konkretnych miejsc w naszym mieście oraz samemu oznaczyć inne miejsca.

Pełna fotogaleria ze spotkania w Mediatece >>> TUTAJ.