W sulejowskim komisariacie zamontowano ogólnodostępny alkomat

240-18194_20231113-124936_1
KMP Piotrków Trybunalski

Policjanci cały czas przypominają, że kierowanie w stanie nietrzeźwości jest skrajnie nieodpowiedzialne i może zakończyć się tragicznie. Dlatego też wspólna inicjatywa pozwoli już teraz mieszkańcom Sulejowa i okolic sprawdzić swój stan trzeźwości przed podróżą. Urządzenie sfinansowane przez Urząd Miasta w Sulejowie zamontowane zostało w budynku Komisariatu Policji w Sulejowie, gdzie będzie dostępne dla każdego.

10 listopada w sulejowskim komisariacie oficjalnie oddano do użytku urządzenie do pomiaru stanu trzeźwości, którego zakup sfinansowała Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Urzędu Miasta Sulejowa. 

Michał Gaczkowski, zastępca burmistrza Sulejowa przekazał urządzenie do pomiaru trzeźwości na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Piotrkowie Trybunalskim, inspektora Krzysztofa Dąbrowskiego. Urządzenie, które pozwoli każdemu sprawdzenie swojego stanu trzeźwości zostało umieszczone w budynku komisariatu i będzie dostępne dla każdego, kto będzie chciał sprawdzić czy może wsiąść za kierownice.

- Policjanci przypominają, że kierowanie w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, a takie zachowanie jest skrajnie nieodpowiedzialne i może się zakończyć tragicznie. Podobnie jest na tak zwanym kacu. Wtedy też możemy się liczyć z opóźnioną reakcją, czy też z brakiem uwagi i koncentracji. Jeżeli musisz wyruszyć w drogę upewnij się, że jesteś trzeźwy. W Komisariacie Policji w Sulejowie masz już taką możliwość - mówi asp. sztab. Izabela Gajewska

W przekazaniu alkomatu uczestniczył również przewodniczący Rady Miasta Sulejowa Bartosz Borkowski, Komendant Komisariatu Policji w Sulejowie podinspektor Marcin Dziubecki oraz Przewodniczący Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Rafał Fogiel.