"Wielka feta u Kopernika" w Mediatece! Co w programie imprezy?

k
Mediateka 800-lecia

W najbliższą niedzielę, 19 lutego już po raz czwarty będziemy obchodzili Dzień Nauki Polskiej, który jest wyrazem uznania dla dokonań rodzimych naukowców. Święto jest obchodzone w dniu urodzin Mikołaja Kopernika, jednego z najwybitniejszych polskich badaczy, znanego z interdyscyplinarnego zainteresowania nauką. I to właśnie Kopernik będzie bohaterem wydarzenia w piotrkowskiej Mediatece. Już na najbliższą sobotę zaplanowano tam "Wielką fetę u Kopernika"! Co w programie? Szczegóły poniżej.

W tym roku, 19 lutego obchodzimy 550. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika. Dzieło wybitnego astronoma „O obrotach sfer niebieskich", które było wykładnią teorii heliocentrycznej, zrewolucjonizowało światową naukę. Kopernik zapisał się w historii także innych dziedzin, w tym m.in. ekonomii, prawa, medycyny czy kartografii. Dla uznania, ale i propagowania prac wielkiego polskiego astronoma w całej Polsce przygotowano szereg wydarzeń, nie inaczej będzie w Piotrkowie Trybunalskim. Gospodarzem "Wielkiej fety u Kopernika" jest piotrkowska Mediateka 800-lecia.

​Już od godz. 15.00 wszyscy przybyli będą mogli wziąć udział w naukowych podchodach, rozwiązać ciekawe zagadki logiczne oraz wartościowo i naukowo się pobawić. Tego dnia odbędą się również warsztaty z Ambasadorem Edukacji Kosmicznej ESERO Polska.

Wydarzenie odbędzie się już w najbliższą sobotę, 18 lutego w godzinach 15:00-19:00 w Mediatece 800-lecia.Wstęp na imprezę jest bezpłatny.