Wiosenny rajd rowerowy z udziałem ponad setki cyklistów z Piotrkowa i okolic [Foto]

rowerowy-rajd

Ponad stu cyklistów wzięło udział w wiosennym rajdzie rowerowym, jaki w minioną sobotę, 13 kwietnia zorganizował Ośrodek Sportu i Rekreacji. Uczestnicy rajdu przejechali trasą: Piotrków - Włodzimiezów - Piotrków.

Cykliści wyruszyli z ronda Represjonowanych Politycznie Żołnierzy-Górników w kierunku Włodzimierzowa, pokonując malownicze trasy regionu. Na półmetku na wszystkich czekał smaczny poczęstunek. Po krótkim odpoczynku rowerzyści wyruszyli w drogę powrotną.

- Piotrków Trybunalski zdecydowanie sprzyja miłośnikom rowerów. Oczywiście każdy może jeszcze wskazać miejsca, gdzie nowe ścieżki powinny się pojawić. Liczne trasy rowerowe zbudowane ostatnio pokazują, że stawiamy na rowerzystów oraz słuchamy ich opinii, co przejawia się w zmianach, jakie wprowadziliśmy w budowie ścieżek. Dawniej korzystaliśmy głównie z kostki betonowej, lecz na sugestię lokalnych grup rowerowych, takich jak Piotrkowska Grupa Rowerowa, zaczęliśmy stosować asfalt, który jest bardziej odpowiedni dla rowerzystów - mówi prezydent Krzysztof Chojniak.