wersja testowa serwisu

Wkrótce działki pod budowę domu kupisz za połowę ceny

dsc0178-1600084960
fot. Urząd Miasta Piotrków Trybunalski

Niebawem za miejskie działki pod budowę domu zapłacimy połowę ceny rynkowej. Startuje program zachęcający do osiedlania się w Piotrkowie Trybunalskim.

"Działka pod budowę domu za 50% ceny" to oferta dla osób poszukujących nieruchomości pod budowę domu. Nowy program to naturalna kontynuacja wcześniejszego projektu „Piotrków Trybunalski – tu mieszkam", który – ze względu na zmiany w prawie i likwidację użytkowania wieczystego – został wygaszony.

W nowej ofercie Urzędu Miasta będzie można kupić działkę za 50 procent jej wartości. Szczegóły programu przybliżył prezydent Krzysztof Chojniak podczas poniedziałkowego (14.09) briefingu prasowego. Spotkanie z mediami zorganizowano na ulicy Kajakowej, w rejonie której miasto przygotowało 5 działek na sprzedaż.

- Łącznie w ofercie znajduje się aktualnie ponad 20 działek w różnych lokalizacjach oraz o różnych wielkościach. To dopiero początek, ponieważ przygotowujemy już kolejne nieruchomości – mówił prezydent Krzysztof Chojniak podkreślając, że program to odpowiedź miasta na zapotrzebowanie mieszkańców.

Zgodnie z założeniami wszystkie działki zakwalifikowane do programu będą wystawione do przetargu po cenie rynkowej. W przypadku, kiedy nie znajdzie ona nabywcy, w drugim przetargu będzie wystawiona do sprzedaży za połowę ceny.

- Najczęściej determinantą decyzji o budowie domu tuż poza granicami miasta jest cena nieruchomości. Tą inicjatywą chcemy przeciwdziałać takiemu trendowi i zaoferować atrakcyjne działki w ciekawych lokalizacjach i bardzo dobrych cenach - podkreślał prezydent i poinformował, że w programie istnieją również pewne obostrzenia, które z grona potencjalnych kupców wyeliminują spekulantów oraz deweloperów.

Jak wyjaśniała podczas spotkania z mediami Agnieszka Kosela, kierownik Referatu Gospodarki Nieruchomościami, osoba, która zakupi działkę w ciągu dwóch lat od daty jej nabycia musi rozpocząć budowę, a w ciągu pięciu lat ją zakończyć, zameldować się w tym miejscu i stać się płatnikiem podatku w Piotrkowie.

Obecnie w ofercie znajdują się 22 działki, a pierwsze przetargi zaplanowano już w tym roku.

- Działki mają od 450 do ponad 2 tys. metrów kwadratowych. Znajdują się m.in. na osiedlu Jeziorna oraz przy ulicach: Żółtej, Spacerowej i Prostej, Michałowskiej oraz Rolniczej – wyliczała Agnieszka Kosela.

Nieruchomości, które weszły w skład programu można znaleźć na załączonych mapkach.

źródło: UM Piotrków Trybunalski