wersja testowa serwisu

Wkrótce startuje remont ul. Rakowskiej w Piotrkowie Trybunalskim. Koszt inwestycji to 2,3 mln złotych

dsc0189-1599657140
fot. Urząd Miasta Piotrków Trybunalski

W połowie września rozpocznie się remont ulicy Rakowskiej. Prace prowadzone będą na odcinku od ul. Miast Partnerskich do ul. Logistycznej.

Inwestycja prowadzona będzie na odcinku o długości ok. 1,7 km. Prace obejmą wzmocnienie i naprawę konstrukcji drogi, remont nawierzchni jezdni i pobocza. Przebudowane zostaną przepusty oraz zjazdy do posesji. Na wymienionym odcinku drogi wykonane zostanie także odwodnienie pasa drogowego. O szczegółach przebiegu inwestycji opowiadał prezydent miasta Krzysztof Chojniak podczas środowego briefingu prasowego. 

- Chciałbym zaapelować i poprosić kierowców, aby przez najbliższe miesiące omijali ten fragment ulicy Rakowskiej, w śladzie której biegną drogi krajowe 12, 74 i 91 - mówił prezydent.

Obecnie wykonawca opracowuje zamienny projekt tymczasowej organizacji ruchu. Jednak inwestycja prowadzona będzie pod ruchem. Planowane są tylko częściowe wyłączenia obu pasów. W dzień ruch będzie sterowany ręcznie. Natomiast w godzinach wieczornych i nocnych poprzez sygnalizację świetlną.

Roboty potrwają do połowy grudnia. Koszt wykonania inwestycji to około 2,3 mln zł. Dodajmy, że miasto pozyskało 50% dofinansowania ze środków Ministerstwa Infrastruktury.

Równolegle na ulicy Rakowskiej, w okolicy skrzyżowania z ulica Miast Partnerskich, rozpoczęła się wycinka 11 drzew (topole). To zadanie realizowane przez Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta.

- Drzewa znajdują się bliskim sąsiedztwie drogi, część z nich ze względu na słaby system korzeniowy, spróchniałe pnie po huraganie Ksawery zaczęło się przewracać zagrażając tym samym bezpieczeństwu użytkowników ruchu. Dodatkowo zwiększony ruch samochodów ciężarowych również negatywnie oddziaływał (poprzez drgania) na stan drzew zwiększając niebezpieczeństwo przewrócenia. Wśród wycinanych topól są też takie, które kolidują z inwestycją - informują pracownicy ZDiUM.

źródło: UM Piotrków Trybunalski