wersja testowa serwisu

Zmiana organizacji ruchu na drodze Wolbórz - Baby. Ruszyła przebudowa feralnego zakrętu na Reymonta!

reymona_wolborz
UMiG Wolbórz

Z powodu złego wyprofilowania zakrętu dochodziło tam do wypadków, teraz z racji przebudowy bezpieczeństwo na Reymonta zdecydowanie wzrośnie. W poniedziałek, 22 listopada ekipy drogowe weszły na plac budowy na łuku tej ulicy, a to jest równoznaczne ze zmianąorganizacji ruchu na drodze powiatowej nr 1511 E Wolbórz - Baby.  

Ruch pieszy i samochodowy będzie utrudniony, jednakże na żadnym etapie inwestycji droga nie zostanie całkowicie zamknięta. Na końcowym etapie robót w trakcie układania warstw asfaltowych na drodze pojawią się osoby kierujące ruchem koordynujące sposób poruszania się pojazdów na terenie objętym przebudową.

- Droga zostanie przebudowana na długości 84 m w istniejącym pasie drogowym. Droga zyska nowe bezpieczne profilowanie i poszerzenie do szerokości blisko 7 m. Chodniki pozostaną tej samej szerokości, dodatkowo położone zostaną nowe krawężniki i kostka. Inwestycja jest wykonywana przez Powiat Piotrkowski. Jej koszt to 214 tys. zł, a prace mają zakończyć się 4 grudnia - informują wolborscy urzędnicy.