Wypadek na A1. Dwie osobówki i laweta zderzyły się na wysokości Białej Góry. Na autostradzie utrudnienia [Foto]

Wypadek na A1. Dwie osobówki i laweta zderzyły się na wysokości Białej Góry. Na autostradzie utrudnienia [Foto]
KPP Radomsko

Wypadek na autostradzie A1 w powiecie radomszczańskim. Jak przekazuje wstępnie policja w zdarzeniu brały udział trzy pojazdy. W tej chwili ruch A1 w kierunku Katowic odbywa się tylko jednym pasem.

Do zdarzenia doszło w piątek, 10 maja około godziny 8.00, mniej więcej na wysokości Białej Góry na 385 kilometrze trasy. W tej chwili wiemy, że w wypadku brały udział dwa samochody osobowe i laweta. Pewnym jest, że na autostradzie, na nitce w kierunku Katowic występują utrudnienia, bo służby pracują na dwóch pasach trasy.

Jak dodaje Marek Jeziorski z PSP Radomsko w wypadku brały udział trzy osoby, jedna z nich wymaga pomocy medycznej.

Więcej informacji wkrótce. 

AKTUALIZACJA [godz. 9.40]

Znamy wstępny przebieg porannego zdarzenia na A1. Informacje przekazał nam rzecznik radomszczańskiej policji.

- Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że kierująca pojazdem osobowym marki Opel, 33-latka prawdopodobnie zasnęła za kierownicą, w związku z tym kobieta straciła panowanie nad samochodem i uderzyła w prawidłowo jadącą Kię. Tym pojazdem kierowała 51-letni kobieta. W wyniku uderzenia, kierująca Kią również straciła panowanie nad swoim pojazdem, uderzyła w bariery energochłonne, a następnie w prawidłowo jadący pojazd ciężarowy. Za kierownicą Mercedesa siedział 37-letni mężczyzna - wyjaśnia nam Dariusz Kaczmarek, rzecznik prasowy KPP Radomsko.

Jak dodaje rzecznik, wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Kierujące Oplem i Kią zostały przetransportowane do szpitala. W miejscu wypadku cały czas musimy się liczyć z utrudnieniami. 

KPP Radomsko

KP PSP Radomsko