XIII PiotrkOFF Art Festival za nami

396191225744532857688656464859-1698661652
fot. UM Piotrków Trybunalski

Za nami XIII edycja PiotrkOFF Art Festival. W ramach tegorocznej odsłony PiotrkOFF na scenach w różnych częściach miasta wystąpili m.in. Bastarda Trio, Rosa Vertov, Luksja Sound, Jacaszka oraz Królówczana Smuga i projekt BNNT.

Tegoroczną odsłonę festiwalu, tradycyjnie już, zainaugurowaliśmy w kościele Ewangelicko-Augsburskim. Piotrkowska publiczność wysłuchała koncertu Jacaszka - trójmiejskiego kompozytora, multiinstrumentalisty i autora wielokrotnie nagradzanych ścieżek muzycznych do filmów i widowisk teatralnych. Po nim na scenę przejęła Bastarda Trio. Muzycy zagrali utwory z tegorocznego albumu "Nizozot", zawierającego muzykę inspirowaną XIX-wiecznymi nigunami, czyli mistycznymi pieśniami chasydzkich klanów.

Pierwszy dzień PiotrkOFF Art Festival to także performance w Ośrodku Działań Artystycznych przygotowany przez dwoje piotrkowskich artystów - Daniela Sołtysiaka i Adyszk oraz after party, na którym w roli didżejów zagrali Herida, warszawski producent valmax oraz piotrkOFFowi rezydenci - duet Luksja Sound.

Drugiego dnia w w Mediatece 800-lecia odbył się wernisaż wystawy pt. "Zaczarowany świat muzyki" prezentujący prace najmłodszych piotrkowskich artystów oraz koncert zespołu Czereśnie. Następnie na scenie w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego pojawili się Królówczana Smuga oraz projekt BNNT w składzie: Konrad Smoleński i Daniel Szwed. Na koniec festiwalu w Pubie „Ósemka" zaprezentowała się Wieża Fabryk oraz DJ Bloom.

PiotrkOFF-ową tradycją jest, że koncerty i wydarzenia towarzyszące odbywają się w różnych miejscach. - Chcemy, żeby przy okazji słuchania muzyki, goście mieli szansę poznać też Piotrków Trybunalski. W tym roku koncerty odbyły się m.in. w kościele ewangelicko-augsburskim i w auli liceum im. Bolesława Chrobrego. Zależy nam, żeby dopasowywać muzykę do różnych przestrzeni, żeby to wszystko dobrze współgrało - podsumowuje współorganizatorka festiwalu Kasia Pietras.

źródło: UM Piotrków Trybunalski