wersja testowa serwisu

Uczniowie ZSP nr 3 na XXI Sympozjum Naukowo - Technicznym Energetyka w Bełchatowie

1-1568315989

10 września uczniowie naszej szkoły – Igor Sporysiak, Szymon Jeż, Piotr Turek, Mateusz Szymański – kształcący się w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, wzięli udział w XXI Sympozjum Naukowo - Technicznym Energetyka Bełchatów 2019, które miało miejsce w tamtejszej hali sportowej.

Blisko setka stoisk polskich i zagranicznych przedsiębiorstw przykuła ich uwagę ciekawymi broszurami i swoimi produktami z zakresu energetyki. Brali także udział kilku panelach naukowych poświęconym innowacyjnym rozwiązaniom w energetyce konwencjonalnej, mających na celu ochronę środowiska. Takie działania są niezbędne, nie tylko ze względu na wymagania unijne, ale także ze względu na przyszłość elektrowni zasilanych źródłami nieodnawialnymi, które się chylą ku końcowi.

Uczniowie poznali wiele nowinek technologicznych stosowanych w branży energetycznej. Bardzo dużo dało im doświadczenie doktorów i inżynierów prowadzących wykłady, którzy przedstawiali swoje rozwiązania w interesujący dla słuchacza sposób.