wersja testowa serwisu

Z Moszczenicy do Proszenia już pojedziemy nowiusieńkim odcinkiem drogi!

163117833509_20210913-084825_1
Powiat piotrkowski

Z Moszczenicy do Proszenia, czyli 6,7 km przejechać można całkowicie odnowionym odcinkiem drogi. Ostatni kilometr w miejscowości Gazomia Nowa za 283 tysiące złotych wykonano w tym roku w samorządowym partnerstwie: Powiatu Piotrkowskiego oraz gmin: Moszczenica i Wolbórz.

Kolejne pawie 550 tysięcy złotych wydanych zostanie na przebudowę 1,7 km odcinka drogi powiatowej Baby-Kuznocin, której realizacja właśnie się rozpoczyna a to oznacza utrudnienia w ruchu lokalnym. Ta inwestycja również wykonana zostanie przy wsparciu samorządów Moszczenicy (150 tysięcy złotych) i Wolborza (100 tysięcy złotych).

Natomiast w październiku planowana jest modernizacja chodnika przy ul. Sportowej w Babach o długości 700 metrów za prawie 212 tysięcy złotych. Ponad 100 tysięcy złotych dołoży do tego zadania gmina Moszczenica.

Dodatkowo jeszcze do końca tego roku samorząd powiatowy zamierza wykonać przejście dla pieszych przy ul. Wolborskiej w Moszczenicy oraz wybudować chodnik o długości 100 metrów wzdłuż drogi w kierunku Białkowic. Na ten cel powiat pozyskał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, w ramach poprawy bezpieczeństwa ruchu pieszych. Zadanie zrealizowane będzie po rozstrzygnięciu przetargu, który nastąpi w połowie września.

W czasie wspólnego objazdu inwestycji realizowanych na terenie gminy Moszczenica starosta powiatu piotrkowskiego Piotr Wojtysiak wraz z wicestarostą Dariuszem Magaczem podziękowaliwójtowi gminy Marcelemu Piekarkowi i Radzie Gminy za zaangażowanie samorządu gminnego w rozwój infrastruktury drogowej. Na tegoroczne zadania na drogach powiatowych gmina Moszczenica zabezpieczyła w swoim budżecie łącznie 367 tysięcy złotych, a powiat piotrkowski - 690 tysięcy złotych. Aby w pełni zrealizować plan odnowy dróg powiatowych na terenie gminy do przebudowy pozostał jeszcze kilometrowy odcinek drogi powiatowej Srock-Wolbórz pomiędzy Gościmowicami I i II, oraz w Gościmowicach II, gdzie obecnie trwa budowa kanalizacji prowadzona przez gminę. Włodarze obu samorządów zgodnie przyznali, że zostanie on wykonany w ciągu najbliższych 2 latach.

Źródło: Powiat Piotrkowski