Za nami jedenasty piknik historyczny "Wioska wikinga"

dsc8052-171618729_20240521-062712_1
UM Piotrkow Trybunalski

Za nami jedenasty piknik historyczny "Wioska wikinga". Wydarzenie tradycyjnie odbyło się na boisku, Akademii Piotrkowskiej.

Całe rodziny bawiły się na pikniku historycznym "Wioska Wikinga", który już po raz jedenasty został zorganizowany w naszym mieście.

Przybyli na boisko przy Akademii Piotrkowskiej mogli przenieść się w czasie i zobaczyć, jak wyglądało obozowisko legionistów rzymskich, odwiedzić wystawy sprzętu i uzbrojenia żołnierzy od II wojny światowej po czasy współczesne oraz wziąć udział w warsztatach rzemieślniczych z garncarstwa, plecionkarstwa, kowalstwa, tkactwa czy wytwarzania łuków i kolczug. 

Nie zabrakło, wybijania monet, dzikiej kuchni, wytwarzania dziegciu, pokazów tkackich, dawnych gier i zabaw dla dzieci a także wielu innych atrakcji.

- Bardzo się cieszę, że takie inicjatywy mają miejsce w Piotrkowie. Przy każdym stoisku się zatrzymałem, bo wszystkie są naprawdę wyjątkowe. Jest tutaj wielu pasjonatów. Tak jak zapowiadałem, zrobię wszystko, aby miasto jeszcze bardziej zaangażowało się we współpracę z takimi inicjatywami - mówił podczas wizyty na pikniku prezydent Piotrkowa Juliusz Wiernicki.

Źródło: piotrkow.pl