Za niespełna miesiąc jubileuszowe Trybunały Uśmiechu. Ruszyła sprzedaż biletów!

epi
MOK Piotrków Trybunalski

Już za niecały miesiąc na piotrkowian czeka duża dawka humoru. A to wszystko za sprawą Trybunałów Uśmiechu - czterodniowego wydarzenia, któremu towarzyszyć będą elementy sztuki kabaretowej, teatralnej oraz muzycznej. Bilety już w sprzedażyW tym roku impreza obchodzi swój okrągły 20. jubileusz. 

Po raz kolejny wydarzenie będzie połączeniem sztuki kabaretowej i teatralnej. Trybunały Uśmiechu będą trwały cztery dni (19-22 października), a rozpoczną się od wernisażu „Rysunku satyrycznego" Sławomira Łuczyńskiego. Pierwszy dzień zamknie STAND UP PIOTRKÓW w wykonaniu Ewy Błachnio, Mateusza Marka oraz Bartka Gajdy.

Piątek wszystkich doprowadzi do łez.. oczywiście ze śmiechu. Od godz. 17.00 w Sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury o nagrodę im. Spana powalczą kabarety: TRZECIA STRONA MEDALU, TRZECI WYMIAR, DEMAKIJAŻ, POMOŻE, KLUB SZYDERCÓW BIS. W tym dniu kabaret CHYBA zaprasza także na bałwochwalczo-dziękczynny wieczór dla Agnieszki Litwin. W koncercie "CZADU, MARYLA" wystąpią przyjaciele Agnieszki - kabaret JURKI, kabaret MAŁŻEŃSKI, kabaret CHYBA, kabaret CZESUAF, Ewa Błachnio oraz inni znamienici Goście.

W trzecim dniu odbędzie się spotkanie autorskie z Beatą Harasimowicz i Zuzanną Dobrcką w galerii MOK. Obejrzymy również spektakl teatralny "Pani Pylińska i sekret Chopina", w reżyserii Roberta Glińskiego. Na scenie wystąpią: Joanna Żółkowska, Dorota Naruszewicz, Kacper Kuszewski. Utwory Chopina zagra Lena Ledoff.

Trybunały kochają muzykę. Finał wydarzenia należeć będzie do Anny Marii Jopek. Jako dziecko solistów zespołu Mazowsze dorastała w świecie sztuki. Jej artystyczny i zarazem ludowy charakter odcisnął znaczące piętno na wrażliwości artystycznej wokalistki. W tej estetyce w znacznym zakresie porusza się do dziś. Stylistyczne ramy działalności artystki tworzą trzy obszary muzycznych doświadczeń: wyniesione z domu zamiłowanie do folkloru, klasyczne wykształcenie muzyczne (absolwentka klasy fortepianu na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina) i miłość do jazzu.

Szczegółowy program oraz informacja na temat nabycia biletów znajdują się na plakacie, oraz na stronie www.trybunaly.pl

Honorowy Patronat nad Trybunałami Uśmiechu objął Prezydent Miasta Krzysztof Chojniak.