wersja testowa serwisu

Zaatakowali mężczyznę na przystanku autobusowym i ukradli mu telefon. Napastnicy wpadli w ręce policji

epi3
fot. KMP w Piotrkowie Trybunalskim

Piotrkowscy policjanci zatrzymali dwóch sprawców rozboju, którzy używając przemocy wobec 36-latka zabrali mu telefon. Mężczyźni usłyszeli już prokuratorskie zarzuty. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek, 12 października funkcjonariusze piotrkowskiej komendy zatrzymali 27- i 35-latka, którzy odpowiedzą za rozbój z użyciem przemocy i gróźb karalnych. Zdarzenie miało miejsce 8 października 2020 roku na jednym z przystanków autobusowych w Piotrkowie Trybunalskim.

- 36-letni mieszkaniec powiatu, oczekując na autobus, został zaatakowany przez dwóch znanych mu z imienia mężczyzn. Napastnicy zadali mu kilka uderzeń w głowę, po czym jeden z nich wyrwał mu telefon. Zagrozili też mężczyźnie, aby nie zgłaszał sprawy na policję - informują mundurowi.

Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci od razu podjęli czynności, które pozwoliły na ustalenie dokładnych danych sprawców oraz miejsca ich zamieszkania.

Wczoraj (12 października) obaj napastnicy zostali zatrzymani. Usłyszeli już prokuratorskie zarzuty rozboju. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności. Wobec jednego z nich prokurator zastosował dozór policyjny. O losie drugiego z napastników w najbliższym czasie zadecyduje sąd.