Zabłądziła w lesie, odnaleźli ją opoczyńscy policjanci

policja---napis

Kilkadziesiąt minut trwały poszukiwania 61-letniej mieszkanki Piotrkowa Trybunalskiego, która zabłądziła w lesie. Dzięki doskonałej znajomości terenu, koordynacji pracy policjantów biorących udział w poszukiwaniach, kobieta szybko została odnaleziona.

Dyżurny opoczyńskiej komendy policji, 1 sierpnia 2022 roku o godzinie 17:15, otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że 61-letnia kobieta zabłądziła w lesie. Jak się okazało, mieszkanka Piotrkowa Trybunalskiego, która przebywała na terenie gminy Żarnów, rowerem wyruszyła przez las do oddalonej o kilka kilometrów pobliskiej miejscowości. W pewnym momencie kobieta straciła orientację w terenie i nie potrafiła sama wyjść z lasu. Na szczęście 61-latka miała przy sobie telefon komórkowy. 

- Skontaktowała się z oficerem dyżurnym opoczyńskiej policji i poprosiła o pomoc. Mundurowi, będąc w stałym kontakcie telefonicznym z kobietą, ustalili przybliżoną okolicę, w której może się znajdować. Na miejsce zostali natychmiast skierowani policjanci. W trakcie dojazdu policjanci pozostawali w kontakcie z oficerem dyżurnym, który ustalał dokładne miejsce zagubienia się 61-latki, tak aby jak najszybciej rozpocząć poszukiwania. Dzięki doskonałej znajomości silnie zalesionego terenu, policjanci wytypowali miejsce, w którym może przebywać kobieta. Rozpoczęły się poszukiwania. Policjanci wykorzystywali megafon, przez który nawoływali kobietę, włączali sygnały dźwiękowe. Wszystkie te zabiegi przyniosły efekt. Kobieta usłyszała dźwięk sygnałów i wołania z megafonu. Po kilkudziesięciu minutach policjanci odnaleźli kobietę. Na szczęście, nie wymagała pomocy medycznej. Cała i zdrowa wróciła do miejsca, w którym przebywała - informują opoczyńscy mundurowi.