Zaczęło się od kradzieży w perfumerii. Skończyło się na zarzutach uszkodzenia mienia i przywłaszczenia

240-159176
KMP Piotrków Trybunalski

Piotrkowscy kryminalni ustalili i zatrzymali 18-letniego sprawcę kradzieży, uszkodzenia mienia i przywłaszczenia znalezionego telefonu. Mężczyzna miał 21-letniego wspólnika, który odpowie za kradzież drukarki i uszkodzenie samochodowego podłokietnika. Obu podejrzanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

15 listopada piotrkowscy kryminalni pojechali do mieszkania, w którym przebywał 18-latek. Wizyta funkcjonariuszy nie była przypadkowa. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępstw przeciwko mieniu ustalili, że młody piotrkowianin jest sprawcą kradzieży perfum o łącznej wartości blisko 700 złotych z drogerii. 

- Kradzież miała miejsce 30 sierpnia. Mężczyzna wykorzystując nieuwagę personelu zabrał z półek kilka flakonów perfum i wyszedł ze sklepu nie płacąc za towar. 18-latek powiedział, że skradzione perfumy odsprzedał przypadkowo napotkanym osobom. To nie była jedyna kradzież, jakiej się dopuścił. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli drukarkę, która kilka dni wcześniej została skradziona z samochodu zaparkowanego przy ulicy Narutowicza. Tego dnia 18-latek wspólnie ze swoim 21-letnim kompanem ukradł z niezamkniętego bmw leżącą na siedzeniu drukarkę o wartości 800 złotych - przekazuje Dagmara Mościńska z KMP Piotrków Trybunalski. 

Złodzieje uszkodzili także samochodowy podłokietnik, którego wartość oszacowano na 1000 złotych. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Odzyskana przez policjantów drukarka wróci niebawem do właściciela. Swoją własność odzyska także właściciel telefonu komórkowego. 

- Okazało się bowiem, że 11 listopada, 18-latek przywłaszczył sobie znaleziony w bramie telefon. Nie nacieszył się długo zdobyczą, gdyż utracony telefon policjanci znaleźli przy jego łóżku. 18-latek usłyszał zarzuty kradzieży, uszkodzenia mienia oraz przywłaszczenia znalezionej rzeczy. Jego 21-letni wspólnik odpowie za kradzież i uszkodzenie mienia - uzupełnia Mościńska.

Obu podejrzanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.