wersja testowa serwisu

Zarząd podpisał umowę na remont budynku szpitala przy ulicy Niskiej

1niska6

We wtorek, 2 marca 2021 roku, w sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim odbyło się podpisanie umowy pomiędzy Zarządem Powiatu, a właścicielem Korporacji Budowlanej „Darco" z Radomia – Dariuszem Żakiem.

Korporacja Budowlana „Darco" wygrała przetarg na wykonanie termomodernizacji budynku należącego do Tomaszowskiego Centrum Zdrowia Sp. z o.o., położonego przy ulicy Niskiej 14.

Uczestników konferencji, wśród których byli: Leszek Ogórek – Wicestarosta Powiatu Tomaszowskiego, Michał Czechowicz i Marek Kubiak – członkowie Zarządu Powiatu, Jarosław Wojtkiewicz – naczelnik Wydziału Inwestycji i Pozyskiwania Środków Pomocowych Starostwa Powiatowego i Dariusz Żak – właściciel Korporacji Budowlanej „Darco", powitał Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego.

Wartość inwestycji, to ponad 2,5 miliona złotych. Wykonawca ma ok. pół roku na wykonanie prac.

„Proszę Państwa, ja tylko przypomnę, że środki, które zostaną przeznaczone na realizację tego zadania pochodzą z Funduszu Inwestycji Lokalnych, to jest Fundusz Rządowy, właśnie z przeznaczeniem na takie zadania, i to, co jeszcze trzeba podkreślić, jeżeli chodzi o to zadanie, że była pełna jednomyślność wśród wszystkich radnych Rady Powiatu.

Czujemy rzeczywiście takie szczęście, taką radość, że możemy tę inwestycję rozpocząć i mamy taką nadzieję, że na koniec roku będziemy mogli Państwa tutaj zaprosić, już do samego budynku i pokazać jak on rzeczywiście po tym remoncie wygląda." – przypomniał Mariusz Węgrzynowski, skąd pochodzą pieniądze przeznaczone na remont budynku.

„Wartość zadania to ponad 2,5 miliona złotych. W ramach prac wykonane zostaną: docieplenie ścian fundamentowych, docieplenie ścian zewnętrznych budynku, wymiana stolarki okiennej, wymiana stolarki drzwiowej zewnętrznej, wymiana obróbek blacharskich, wymiana rynien spustowych, wymiana i przebudowa całej instalacji centralnego ogrzewania, zimnej i ciepłej wody użytkowej wraz z cyrkulacją, dostosowanie budynków do potrzeb bezpieczeństwa pożarowego, tj. sygnalizacji pożarowej, elektrycznej, dostosowanie budynku dla osób niepełnosprawnych. Będą również nowe nasadzenia drzew jak i utwardzona nawierzchnia wokół budynku." – powiedział Leszek Ogórek jakie prace zostaną wykonane.

„Szanowni Państwo, z ramienia Zarządu zajmuję się ochroną zdrowia, tym bardziej jestem szczęśliwy i zadowolony, że wreszcie, po tylu latach, udało się. Lada moment Firma zaczyna termomodernizację. Szanowni Państwo, wreszcie będzie skok do XXI wieku, ponieważ budynek, mimo że tyle lat ma, nie miał nigdy generalnego remontu, zawsze były tylko doraźne remonty.

Pozwoli to naszym pacjentom czuć się komfortowo. Znajdują się tam dwa oddziały – Oddział Rehabilitacyjny i Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy i fizjoterapia, czyli rehabilitacja dzienna.

Nie było może najgorzej nigdy, a teraz, tak jak powiedziałem, to będzie XXI wiek. Pacjenci będą w odnowionych salach, w odnowionym budynku, docieplonym. Ponadto zmieni się też wizerunek zewnętrzny, dookoła będą nasadzenia, ogrodzenie, więc pensjonariusze, którzy mogą poruszać się, będą mogli wyjść na teren tego naszego obiektu.

Z niecierpliwością czekam na to, kiedy nasi pacjenci będą mogli wrócić do tych komfortowych warunków." – powiedział Michał Czechowicz – członek zarządu Powiatu odpowiedzialny za Tomaszowskie Centrum Zdrowia.

„Niezmiernie miło jest mi poinformować, że wreszcie termomodernizacja Zakładu Opiekuńczego wchodzi w zakres realizacji programu. Tak jak przedstawił to Wicestarosta zakres prac obejmuje całość budynku, termomodernizację, wymianę wszystkich instalacji, które znajdują się w budynku. Jeżeli chodzi o nazewnętrzne czyli o zagospodarowanie terenu,

to jest przede wszystkim wymiana ogrodzenia jak i utwardzenie terenów dojazdowych do budynku.

Firma „Darco", która wygrała przetarg, jeżeli chodzi o realizację robót, które były wykonywane w powiecie tomaszowskim, sprawdziła się w realizacji zadania przy remoncie hali sportowej na ulicy Nadrzecznej." – Jarosław Wojtkiewicz przybliżył informacje dotyczące wykonawcy zadania Firmy „Darco".

„Jest mi niezmiernie miło, że Starostwo tomaszowskie wybrało ofertę mojej Firmy i dzisiaj w imieniu Korporacji „Darco" mogę podpisać tę umowę. Termin realizacji jest bardzo krótki, bo to jest 27 tygodni, od dnia dzisiejszego. Zakres prac jest bardzo szeroki, ale dołożymy wszelkich starań, aby inwestycja, realizacja przebiegała prawidłowo, zgodnie z projektem i z ustalonym harmonogramem.

Jestem przekonany, że po remoncie znacząco zostanie poprawiony komfort pracy i przebywania. A ponadto obiekt zostanie dostosowany do obowiązujących przepisów." – zapewnił Dariusz Żak – właściciel Korporacji Budowlanej „Darco", wykonawcy zadania.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim