wersja testowa serwisu

Złodzieje katalizatorów zatrzymani przez policję. Ostatnio kradli na terenie Łowicza i gminy Nieborów

Untitled
fot. KPP w Łowiczu

Łowiccy policjanci zatrzymali złodziejskie trio kradnące katalizatory samochodowe. Podejrzanym grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec nich dozór policyjny.

Łowiccy kryminalni od pewnego czasu prowadzili działania w zakresie zwalczania przestępczości związanej z kradzieżą katalizatorów. Do zdarzeń dochodziło na terenie powiatu łowickiego. 27 lipca 2021 roku kryminalni podczas obserwacji rejonu MOP Polesie zauważyli Volvo, a w nim podejrzanie zachowujące się osoby. Zatrzymali pojazd, wewnątrz którego było trzech mężczyzn.

- W aucie policjanci znaleźli i zabezpieczyli sprzęt służący do wycinania katalizatorów oraz podnośniki do samochodów. Szybko okazało się, że mężczyźni ci tego samego dnia w godzinach przedpołudniowych ukradli trzy katalizatory na terenie Łowicza i gminy Nieborów - informują policjanci.

Zatrzymani to 26-latek z powiatu skierniewickiego oraz 21 i 26-latek z powiatu łowickiego, dwóch z nich jest znanych policji. Usłyszeli już prokuratorskie zarzuty. Za kradzież grozi kara do 5 lat pobawienia wolności. Prokurator zastosował wobec podejrzanych dozory policyjne połączone z zakazem kontaktowania się i zakazem opuszczania kraju.