Zuchwałe oszustwo u jubilera! Transakcja za kilkanaście tysięcy - miało być złoto został bezwartościowy metal

Zuchwałe oszustwo u jubilera! Transakcja za kilkanaście tysięcy - miało być złoto został bezwartościowy metal
fot. poglądowe/ Pixabay

Zuchwałe oszustwo w jednym z salonów jubilerskich w Radomsku. Do sklepu z kosztownościami przyszła para, która chciała odsprzedać swoje precjoza. Wyroby ze złota zostały wycenione na kilkanaście tysięcy złotych i kiedy transakcja została sfinalizowana, a sprzedający opuścili sklep okazało się, że doszło do "przekrętu"... O szczegółach opowiada rzecznik radomszczańskiej policji. 

7 lutego do jednego ze sklepów jubilerskich w Radomsku przyszła para, która chciała sprzedać wyroby ze złota.Mężczyzna przekazał jubilerowi biżuterię, a ten wycenił jej wartość na 14 tysięcy złotych. 

- Najprawdopodobniej kiedy jubiler przekazywał pieniądze, mężczyzna wykorzystał jego nieuwagę i podmienił złoto na bezwartościowy metal. Para szybko opuściła lokal. Sprzedawca dopiero wtedy zorientował się, że został oszukany. Przybyli na miejsce policjanci wykonali niezbędne czynności, teraz trwają poszukiwania sprawców oszustwa - informuje mł. asp. Dariusz Kaczmarek w KPP Radomsko. 

Za ten rodzaj przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. 

CZYTAJ >>> Nie chciał zatrzymać się do kontroli, padły strzały. 30-latek już z 14 zarzutami i aresztem! Policjanci ujawniają kolejne szokujące szczegóły [Wideo, foto]