Policjanci rozdawali piotrkowianom elementy odblaskowe. Na ternie miasta przeprowadzono akcję "Świeć Przykładem"

1
KMP Piotrków Trybunalski

Piotrkowscy policjanci od 1 października organizują działania profilaktyczno - edukacyjne na terenie miasta i powiatu, dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ramach tego przeprowadzone zostały działania pod hasłem ,,Świeć Przykładem", których celem jest uświadamianie osób, jak ważne jest, abyśmy byli widoczni po zmroku.

18 października mundurowi z piotrkowskiej jednostki policji wraz z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Łodzi Oddziału Terenowego na terenie miasta w ramach akcji ,,Świeć Przykładem" rozdawali przechodniom i rowerzystom elementy odblaskowe. 

- Działania te mają na celu uświadomienie im, jak ważne jest bycie widocznym na drodze, gdy robi się ciemno. Nadeszła jesień, szybciej zapada zmrok, dlatego też zadbajmy o swoją widoczność na drodze. Przepisy nakładają na nas obowiązek noszenia elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym, po zmroku. Za niestosowanie się do tego przepisu grozi mandat karny. Musimy mieć jednak świadomość, że brak tego elementu może kosztować nas najwyższą cenę, nasze życie. Właśnie dlatego nakłaniamy do wyposażenia swojej garderoby w odblaski, również w obszarze zabudowanym - st. post. Edyta Daroch z KMP Piotrków Trybunalski. 

Osoba poruszająca się bez elementów odblaskowych widoczna jest zaledwie z odległości 20-30 metrów, najmniejszy choć odblask sprawia, że widoczność wzrasta do co najmniej 150 metrów. Pamiętajmy, że będąc uczestnikiem ruchu drogowego bierzemy odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale również za innych. Świeć przykładem- noś odblaski- bądź bezpieczny.

CZYTAJ >>> Dramatyczna akcja na S8. Policjant w ostatniej chwili ściągnął 38-latka z pasu ruchu