Wybiegł ze sklepu nie płacąc za ubrania. 26-latek miał pecha, trafił na policjanta po służbie

kmp-_epi
KMP Piotrków Trybunalski

Policjant wydziału kryminalnego z piotrkowskiej jednostki, w czasie przebywania na urlopie zatrzymał mężczyznę, który trzymając w ręku ubrania wybiegł ze sklepu nie płacąc za towar. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariusza złodziejowi kradzież nie uszła na sucho.

8 lutegopolicjant z piotrkowskiej jednostki przebywając na urlopie, robił zakupy w galerii handlowej na terenie miasta.W pewnym momencie zauważył mężczyznę, którego rozpoznał jako sprawcę wielu kradzieży. Funkcjonariusz zobaczył jak 26- latek trzyma w ręku ubrania, po czym wybiega ze sklepu nie uiszczając należności za towar. Natychmiast ruszył w pościg za złodziejem i po krótkim czasie zatrzymał amatora cudzego mienia. 

- Po chwili na miejscu pojawił się policyjny patrol. Dzięki spostrzegawczości oraz szybkiej reakcji policjanta złodziejowi sklepowemu czyn ten nie uszedł na sucho. Funkcjonariusz udowodnił, że policjantem jest się zawsze, nawet w czasie wolnym od służbowych obowiązków. 26- letni mieszkaniec miasta został ukarany mandatem karnym za wykroczenie, ponieważ wartość skradzionego towaru oszacowano na mniej niż 800 złotych - przekazuje st. sierż. Remigiusz Pacyna z KMP Piotrków Trybunalski.

Policja przypomina, że kradzież zalicza się do czynów przepołowionych. Oznacza to, że kara zależna jest od wartości szkody. Jeżeli złodziej dokona kradzieży na kwotę do 800 zł odpowiada za wykroczenie, za co grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna, natomiast jeśli wartość strat wyniesie ponad 800 zł, to wtedy osoba ta odpowiada za przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

CZYTAJ >>> Pracowita środa piotrkowskich policjantów. Cztery zdarzenia na terenie miasta i powiatu