Aktywni do Woli zapraszają na I Pieszy maraton przez pola i lasy!

wola
Pixabay

Już w najbliższą sobotę, 8 czerwca zapraszamy do Woli Krzysztoporskiej na I PIESZY MARATON PRZEZ POLA I LASY. I choć w nazwie mamy słowo „pieszy", będzie go też można przebiec. Trasa będzie liczyła około 20 km, a uczestnicy mają na jej pokonanie maksymalnie 6 godzin.

- Chcemy pokazać, jakie piękne trasy do chodzenia i biegania mamy na terenie gminy Wola Krzysztoporska - mówią Beata Wieczorek i Lucyna Lasek ze stowarzyszenia AKTYWNIE DO WOLI, które jest organizatorem tej pieszo-biegowej imprezy i dodają: - Turystyka piesza i biegowa to najpopularniejsza forma aktywnego wypoczynku. Będzie można sprawdzić swoje możliwości w długodystansowej wędrówce, chcemy też zintegrować środowiska turystów i biegaczy.

A stanie się to możliwe m.in. dzięki temu, że nie będzie klasyfikacji za osiągnięty czas i zajęte miejsce (można więc dystans przebiec lub przejść). 

Oznakowana przez organizatorów trasa o długości ok. 20 km (± 2) wiodła będzie przez takie miejscowości, jak: Wola Krzysztoporska > Krężna > Kozierogi > „Sachalina" > Kolonia Bogdanów > Radziątków > Wygoda > Wola Krzysztoporska. Nawierzchnia trasy półmaratonu jest zróżnicowana: asfalt, drogi utwardzone, dukty i ścieżki leśne. Po drodze uczestnicy liczyć mogą na dwa punkty z wodą i jeden przekąskami, a na mecie ciepły posiłek i ciasto.

Dalsza część artykułu poniżej grafiki

Program: 8 czerwca (sobota)

  • 8.30 – 9.40 – wydawanie pakietów startowych w Gminnym Ośrodku Kultury w Woli Krzysztoporskiej, (ul. Południowa 2)
  • 10:00 start
  • 16:00 koniec limitu czasowego na pokonanie trasy.

Organizatorem I PIESZEGO MARATONU PRZEZ POLA I LASY jest stowarzyszenie AKTYWNIE DO WOLI we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Woli Krzysztoporskiej. Patronat nad wydarzeniem objął wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek, a partnerami półmaratonu są: OSP Wola Krzysztoporska, KGW „WOLANKI" Wola Krzysztoporska, ULKS „TYTAN".

Szczegóły wydarzenia w załączonym poniżej regulaminie i opisie trasy.  

Nazwa pliku: REGULAMIN-I-Pieszego-Polmaratonu-PRZEZ-POLA-I-LASY
Rozmiar pliku: 53 kb
Pobierz plik
Nazwa pliku: PRZEZ-POLA-I-LASY-opis-trasy-1
Rozmiar pliku: 43 kb
Pobierz plik