wersja testowa serwisu

Kolejne pojemniki na nakrętki pojawiły się na terenie Gminy Stryków

stryk
fot. Gmnna Styrków

Na terenie Gminy Stryków pojawiły się kolejne pojemniki - serca, w ramach akcji społecznej promującej segregację odpadów. Akcja ma na celu edukację mieszkańców w zakresie segregacji odpadów i jednocześnie zachęca do pomocy charytatywnej.

JRP zamontowała zakupione ze środków gminnych serca:

- nad zalewem w Strykowie - przy tablicy informacyjnej,

- na osiedlu Batorego w Strykowie - przy blokach,

- w Niesułkowie - przy Domu Kultury.

Do pojemników tych zbieramy plastikowe nakrętki od napojów, kosmetyków i innych produktów, które, mimo że są odpadem, zebrane w większej ilości mogą zasilić budżet organizacji pożytku publicznego i przyczynić się do realizacji szczytnego celu publicznego.

Zebrane nakrętki trafią do Stowarzyszenia Hospicjum im. Jana Pawła II w Zgierzu. Środki uzyskane z ich sprzedaży, jako surowca wtórnego, wspomogą trwającą budowę Hospicjum stacjonarnego w Zgierzu z poradnią medycyny paliatywnej oraz infrastrukturą do obsługi pacjentów hospicjum domowego wraz z wyposażeniem w infrastrukturę niezbędną do realizacji świadczeń opieki paliatywno-hospicyjnej. Należy podkreślić, że w północnej części województwa łódzkiego nie funkcjonuje żaden obiekt realizujący świadczenia opieki paliatywno-hospicyjnej o charakterze stacjonarnym. Więcej informacji o budowie i funkcjonowaniu hospicjum a także o możliwości wsparcia idei budowy hospicjum w innych formach znajdziemy na stronie: http://hospicjumzgierz.pl/

Wcześniej pojemniki na nakrętki zostały ustawione w następujących miejscach:

- Stryków, Plac Łukasińskiego,

- Koźle, parking przy OSP,

- Bratoszewice, róg ul. Szkolnej i Nowości,

- Dobieszków - przy Centrum Kształcenia i Wychowania OHP,

- Dobra - obok strażnicy OSP,

- Swędów – przy Gminnej Bibliotece Publicznej Filia w Swędowie.

Źródło: Gmina Stryków