wersja testowa serwisu

Policja ze Skierniewic ostrzega przed oszustami

policja

W czwartek, 14 stycznia 2021 roku w godzinach południowych skierniewicka policja otrzymała zgłoszenie o próbie wyłudzenia pieniędzy metodą "na policjanta". Apelujemy o ostrożność!

Oszuści próbują wszelkich metod, aby wyłudzić pieniądze od swoich ofiar. Tym razem czujność mieszkanki Skierniewic zapobiegła osiągnięcia celu sprawcy, który próbował wyłudzić pieniądze, podając się za policjanta.

- Skierniewiczanka odebrała połączenie na telefonie stacjonarnym od mężczyzny, który przedstawił się jako policjant z komendy ze Skierniewic, podając numer legitymacji służbowej. Mężczyzna powiedział, że konta bankowe kobiety są zagrożone przez oszustów - informują mundurowi ze Skierniewic. - Skierniewiczanka od razu nabrała podejrzeń, że może to być oszustwo i poinformowała rozmówcę, że sama zgłosi się do komendy, aby sprawę wyjaśnić. Wtedy rozmowa zakończyła się a mężczyzna już się więcej nie skontaktował. Kobieta telefonicznie powiadomiła policję o zdarzeniu.

Policja przypomina:

  • policjanci nigdy nie proszę o przekazanie pieniędzy i nie angażują obywateli w swoje działania
  • sprawcy oszustwa „na policjanta" i „na wnuczka" zawsze dzwonią na telefony stacjonarne wybrane losowo
  • jeśli podejrzewasz, że dzwonił do ciebie oszust natychmiast powiadom policję dzwoniąc na numer alarmowy
  • nigdy nie przekazuj pieniędzy ani innych wartościowych przedmiotów nieznanym osobom
  • informuj osoby starsze będące w Twoim otoczeniu o metodach i próbach wyłudzeń pieniędzy przez osoby podszywające się za funkcjonariuszy